otel otomasyonu  
Hakkımızda
   İlkelerimiz
 İletişim
     
project & consulting
           
 
 
 
 
 
 
Çevre Güvenlik ve Metal Dedektörler 
 
 
           
           
           
           
           
           
  
  Geçiş Kontrol ve Personel
Analiz Raporlama Sistemi
  Otopark Geçiş
Kontrol Sistemi
  Otopark
Ücretlendirme
  IT Odaları Kontrol
Sistemleri
  SENSPLORERV3 İklim
Algılama Ve Kontrol Sistemi
 
           
                   
                   
 

Plaka Tanıma Sistemi

Plaka Okuma Sistemi, araçları, plakaları vasıtasıyla tanımaya yarayan, IP kameralar ile çalışan  bir görüntü işleme teknolojisidir. Bu teknoloji, giriş-çıkış sistemleri ve güvenlik uygulamaları gibi birçok değişik amaçla kullanılmaktadır.  Site ve otopark girişlerinin güvenlik oluşumlarına işlerlik kazandırmaktadır. Aracın geçiş noktasına gelmesiyle plakanın okunması anında yapılmakta ve kullanıcıların  beklemeleri önlenmektedir. Alternatif sistemlerdeki kart, uzaktan kumanda ve OGS gibi cihazlarla kullanıcıların vakit kaybetmeleri önlenerek daha kolay bir kullanım sağlanmış olur.

Plaka Tanıma Sistemi ile site ve otopark alanlarına girmek isteyen araçların plakalarının tanımlanmasına yönelik geliştirilen bir yazılımdır. Plaka Tanıma Sistemi site ve otopark giriş ve çıkışlarına yerleştirilen ip kameralar sayesinde alınan görüntüler üzerinde tanımlama yapmaktadır. Tanımlanan araç plakaları aynı zamanda veritabanına kayıt edilmekte ve sorgulanmaktadır. Sorgulanan araç plakası izinli veritabanında kayıtlı ise sisteme bağlı olan bariyeri devreye sokarak araç geçişine imkan verir. İzinsiz bir araç durumunda sistem sesli ve görsel biçimde uyarı vermektedir.Giriş-çıkış yapan tüm araçlar resimleriyle birlikte kaydedilir.Geriye dönük kayıtlar incelenebilir.Çeşitli raporlar alınabilmektedir.

 

Plaka Tanıma Sistemi Avantajları

 • Hırsızlık kontrolü
 • Kumanda, kart, etiket (sticker), sensör tarzı cihazlara ihtiyaç duymaz.
 • Araca hiçbir aparat takmadan temassız çalışır.
 • Ek bir maliyet gerektirmeden mevcut tüm bariyer ve kapı kontrol ünitelerine entegre edilebilir.
 • Üye fotoğrafı görüntülenerek güvenlik seviyesi arttırılabilir.
 • Zaman kısıtlı ve bölge tanımlı misafir araç giriş ve çıkışlarını kontrol eder.
 • Hizmet ve taşeron araçlar için saat kısıtlaması.
 • Operatör ve yetki tanımlama esnekliği sağlanır.Tüm operatör işlemleri kayıt altında tutulur.
 • Site giriş ve çıkışlarında çalıntı araç kontrolü yapılabilir.
 • Saat, kapı, giriş, çıkış, üye, misafir vs… bazlı esnek raporlama imkânı.
 • Giriş-çıkış yapan tüm araçlar resimleriyle kaydedilir ve geriye yönelik kayıtlar incelenebilir.
 • Kara listeye eklenen bir araç gelirse güvenlik görevlisi sesli olarak uyarılır.
 • Site üyesi veritabanı.
 • 7/24 kesintisiz çalışabilme özelliği.

 OGS Otomatik Geçiş Sistemi

Uzun Mesafe Okuyucu;  RF Tag ten gelen bilgiyi almak, bağlı olduğu PC’ ye ulaştırmak ve PC’ de çalışan programın yorumu ile, bağlı olduğu bariyer, trafik ışığı gibi ek donanımı harekete geçirmekle görevlidir. Yağmur, toz, eksoz dumanı, sis, gündüz veya gece gibi ortam şartlarından etkilenmez.

Sistemin işleyişi:
Sisteme dahil her araçta, plaka numarasına göre dağıtılmış RF TAG bulunacaktır. Giriş noktasına üzerinde TAG bulunan araç gelecektir. TAG giriş noktasında bulunan LONG RANGE READER tarafından TAG ID si okunacaktır. Araç ID numarası LONG RANGE READER tarafından alınarak giriş noktası bilgisayarına aktarılacaktır. Bilgisayar tarafından alınan araç ID numarası hazırlanmış yazılım kullanılarak veritabanında sorgulanacaktır. Sorgulama sonucunda araç ID numarası girişe yetkili araçlar listesinde yer alıyorsa bariyerin açılması için gerekli bilgi gönderilecek ve bariyer geçişin sağlanması için açılacaktır. Araç geçişine müteakip bariyer kapanarak sistem hazır hale gelecektir. Bu işlem sürekli tekrarlanacak ve giriş yapan araçlar yazılım tarafından giriş yapıldı bilgisi olarak tutulacaktır. Çıkış yapmak isteyen araç çıkış bariyerine gelmesi esnasında çıkış long range reader tarafından bilgisi alınarak yazılıma aktarılacaktır. Çıkış bariyerinin açılma işlemi loop sensör aracılığıyla sağlanmıştır. Araç geçtikten sonra çıkış bariyeri otomatik olarak kapanacaktır. Böylelikle giriş-çıkış işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Sistemde 2 adet long range reader olması nedeniyle antipassback özeliği bulunacaktır Antipassback özeliği aynı araç ID numarasıyla çıkış yapılmadığı halde ikinci kez giriş işlemine müsade etmez.

Okuma mesafesine göre ürün çeşitliliği ; 5metre / 9metre

RFID Kartlar
Araç içine kolaylıkla takılabilen, kendine özel ID si  bulunan elektronik bir karttır.
Radiofrekans teknolojisi ile çalışır.
Protokol : ISO 18000-6B / EPC C1 GEN2,
Frekans: ISM 860 - 960MHz, PET materyal, max 15m okuma mesafesi, okuma/yazma,
Boyutları: 85mm X 54mm X 0,8mm

Bariyer - Mantar Bariyer - Blok Bariyer
bariyerMANTAR BARİYERBLOK BARİYER