security systems  
Hakkımızda
   İlkelerimiz
 İletişim
     
project & consulting
           
 
 
 
 
           
           
           
           
           
           
                   
      ÇEVRE Güvenlik sistemleri...

Korunması istenen tesisin dış sınırları belli çevresini, yetkisiz giriş ve çıkışlardan korumak için erken algılama ve uyarı sistemleridir.
İstenilen her hangi bir yerin uzaktan denetlenmesinde, havaalanlarında, enerji santrallerinde, maden ocaklarında, hapishanelerde, rafineri ve petrokimya tesislerinde, su santrallerinde,  
 
   
   
   
   
   
   
  araştırma merkezlerinde, kritik ve stratejik yerlerde, tüm açık alan ve arazilerin korunmasında en etkili çözümdür.
Mevcut çevre çitine toprak altına ya da üstüne kolaylıkla monte edilebilen dedektörler komünikasyonu sağlayan ve verileri düzenleyen yönlendirme cihazları merkezi kontrol ünitesine veya merkezi bilgisayara bağlanarak tek görevli yardımı ile bölgeden gelen sinyaller ve görüntülere denetlenebilir.

Fiberoptik Teknolojisi ;
Çevre çitinin yüzeyine monte edilen fiberoptik kablo içinden, vericiden alıcıya ışın gönderilir. Çite yapılacak darbelerde (tırmanma, altından geçme, çitin kesilmesi) çit yüzeyinde bulunan fiberoptik kablo içinden giden ısında bir takım değişik sinyaller algılanır. Böylece çit yüzeyinde bir hareket olduğu algılanir. Sistemde kullanılan kalibrasyon cihazı ile kuı, çalı, kedi, köpek gibi canlıların algılanması ve yanlış alarm verme olasılığı en zayıfa indirilir. Çit üstü güvenlik sistemi uygulamasının yapılabilmesi için çite temas eden bitki örtüsünün olmamasi gerekmektedir.

Mikrodalga Teknolojisi ;
Verici üniteden yayılan dalgalar alıcı ünite tarafından hep aynı frekansta algılanır. Alıcı ile verici arasına giren kütlenin etkisiyle frekans başka bir değer kazanır. Frekansların değişkenliğine göre cismin büyüklüğü konusunda tahmin yapılabilmesi mümkündür. İki tel çit arasında uygulanması (Cezaevi ve yüksek güvenlik gerektiren alanlar) daha uygundur. Fakat su birikintisi, akıntıları, yağmur, dolu gibi durumlarda sistem yanlış alarm verebilmektedir. Bu yüzden karasal iklim ile çöl iklimi arasında iklim koşullarına ait coğrafyalarda tercih edilir.

Video Hareket Algılama ;
Sistemde çevreye yerleştirilecek kameraların merkez izleme ünitesinde bulunacak Video Hareket Detektörü cihazı üzerinden geçmesi gerekmektedir. Bu cihaz sabit kameralardan gelen sinyalleri algılamaktadır. Kameraların devamlı izlediği alanlarda hareket olmaz ise sinyaller hep aynıdır. Ancak görüntüye etki edebilecek başka bir kütle girerse bu, cihaz tarafından algılanacaktir. Bu sistemde ayrıca monitördeki görüntünün hangi bölgelerinin alarm dahilinde olması gerekip, gerekmediıi noktasal olarak işaretlenebilmekte ve cisimlerin büyüklüğü konusunda ince hesaplar doğrultusunda yanlış alarm olasılıkları en aza indirgenir.
.

 
                   
    METAL Dedektörler...  
 
    Günümüzde terör eylemlerinin artması ve saldırı olaylarının hızlı tırmanışa geçmesi personel sayısı fazla olan yerlerde ve faaliyet alanına bağlı olarakta firmaları için güvenlik önlemlerinin artırmasına sebep olmuştur. Kamera sistemlerinin ve access control sistemlerinin iş yerinde var olması dıştan gelecek tehlikeleri tam olarak engellememektedir. Bu sebeple bina girişinde gerek ziyaretçilerin gerekse çalışan personelin iş yerine girişlerinde kontrolden geçirilmesi tüm çalışan personelin güvenliğini sağlamak demektir.

Personelin ve ziyaretçilerin aranmasında Kapı Dedektörleri en güvenilir hizmeti sunmakta, işyerinize gelen çanta, paket gibi cisimlerin iç kontrolünde ise X-Ray Bagaj Kontrol Sistemi ile giriş tam kontrol altına alınmaktadır