security systems  
Hakkımızda
   İlkelerimiz
 İletişim
     
project & consulting
           
 
 
 
 
 
 
Çevre Güvenlik ve Metal Dedektörler 
 
 
           
           
           
           
           
           
  
  Geçiş Kontrol ve Personel
Analiz Raporlama Sistemi
  Otopark Geçiş
Kontrol Sistemi
  Otopark
Ücretlendirme
  IT Odaları Kontrol
Sistemleri
  SENSPLORERV3 İklim
Algılama Ve Kontrol Sistemi
 
           
                   
  IT Odaları Kontrol Sistemi...        
  Bir işletmenin can damarı olan IT Odaları, yangına ve dış tehditlere karşı korunması, sistemlerin çalışması için gerekli iklimlemenin ve enerjinin kontrol altında tutulabilmesi, güvenli ve sorunsuz bir yapı oluşturabilmek önemli noktalardır.

İşletmeler oluşan bilgi bankalarını korumak için network güvenliğine
yatırım yaparlar. Tabiki bu çok önemlidir. Ancak gözden kaçırılan tehlike sadece sanal ortamdan gelmez. İnsan faktöründen olduğu gibi yangından ve diğer sebeplerden de gelebilir. En önemlisi yangındır ki geri dönüşü yoktur. Herşey kaybedilir. Bu nedenle öncelik olarak firmalar IT Odalarının güvenliğini sağlamalıdır.


Ülkemizde bu yapıya yeni yeni önem verilmeye başlanmış olup geç kalmanın verdiği acelecilikle oldukça hızlı bir iyileştirmenin yanında sıfırdan kurulumlar yapılmaktadır.
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Bu bilgilerin backup’ları alınmakta bu backup’ lar yine
IT Odalarında tutulmaktadır. Bu nedenle backup’ lar, özel programlar ya da kendilerine ait özel bilgiler dış etkenlerden, sıcaktan ve manyetik alanlardan etkilenmeyen kasalarda  korunmaldır.

Tüm bu özellikleri içine alan bir projeyi firmaların hizmetine sunduk. Bu alanda büyük bir açık teşkil eden IT Odalarının güvenliği bir nebze kapatılmış  oldu. Sistemin yapısını oluşturan konu başlıkları ve açılımları ile çalışma detayları...


YANGIN İhbar ve Söndürme Sistemi...
Kontrolünüz dışında çıkabilecek yangın durumuna
karşı erken algılayıp söndürme sistemidir.
   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  Söndürme  işlemi, yaygın kullanılan sıvı ya da toz özellikli madde ile değil, elektronik   ortamlar için kullanılan gaz ile gerçekleşmektedir. Kullanılan gaz kesinlikle oksitlenme özelliği içermemelidir.Bu özelliğinden dolayı söndürme işlemi bittikten  sonra bilgisayar sistemlerinin bağlantı noktalarında oksitlenme olmayacak,   sistemi yenilemeye gerek kalmayacaktır. Bu da işletmeyi ek bir maliyetten kurtaracaktır.
İnsan sağlığı ön planda tutulmalı ve bu nedenlede özellikle doğa dostu olan ARGON ve INERGEN gazları kullanılmalıdır.   Ülkemizde bu konuda bir çalışma olmamasına rağmen  dünyanın bir çok ülkesinde kullanılma zorunluluğu   getirilmiş  gazlardır.

SENSPLORER V3 – İklim Algılama, Kontrol ve Veri Toplama Sistemi...
IT Odasına kurmuş olduğunuz iklimleme ünitesinin her hangi bir durumda arıza yapması sonucu sıcaklık artacak, dolayısıyla bilgisayar sistemleri için tehlike arz edecektir. Erken bilgi alabilmek ve müdahale edebilmek önemlidir. Bilgiler   size e-posta, win-popup ve sms ile ulaşması sıkıntıları büyük ölçüde azaltacaktır. SensplorerV3 bu sıkıntıları çözmenin   yanında internet üzerindeden de bakılarak son veriler izlenebilir. Sunduğu diğer hizmetler ise,


  o Sıcaklık
  o Bağıl nem
  o Gaz, duman ve hava içindeki partikülleri
  o Su baskını
  o UPS, voltaj ve frekans
  o Şebeke, voltaj ve frekansları ölçümlemek, algılamak ve bilgilendirmektir.

ACCESS KONTROL Sistemi...
Yetkisi olmayan kişilerin girişini engelleyen, girişine izin verilen kişilerin giriş-çıkış sürelerini tutan bir sistemdir. Ayrıca bu sistemi kamera ile destekleyerek IT Odasında gün içinde giren kişilerin kaldıkları süre boyunca neler yaptığını  kayıt altına almaktadır. Giriş-çıkış için IT Odanızın kapısına kartlı, parmak izi, iris kontrol ünitelerinden birini koyarak önemli bir   güvenlik sağlanır.


CCTV Sistemi...
IT Odanızda gün içindeki çalışmaları, personelin ne tür işlerle meşgul olduğunun izlenmesi ve kayıt altına alınmasıdır. Bu sistemde   IP kamerlar kullanılabileceği gibi CCD kameralarda kullanılabilinir.

BACKUP ve PROGRAMLARIN saklanması...
Backup’ ları, programları, CD’ leri ve önem arz eden bilgi kaynaklarınızı güvenli şekilde saklanması gerekir. Bu konu ile ilgili   özel kasalar geliştirilmiş ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı, manyetik alanlardan etkilenmeyen yapıları ile güvenli saklama ve   koruma imkanı sunmaktadırlar.